Jak zaczać?


Czym jest tryb skyblock?

SkyBlock to jeden z najpopularniejszych trybów rozgrywki w Minecraft. Zasady są proste, lądujesz na małej wyspie zawieszonej w przestrzeni, a do dyspozycji masz jedynie skrawek terenu, drzewo i to, co znajdziesz w skrzynce. Jaki jest twój cel? Przeżyć i rozbudować swoją wyspę i fajnie się bawić!


Jak zacząć grę?

Po wejściu na serwer (ip: doscraft.eu) pojawisz się na spawnie, czyli głównym miejscu przeznaczonym do spotkań pomiędzy graczami i handlu. Aby otrzymać swoją wyspę skorzystaj z komendy /wyspa, zaraz po wybraniu odpowiedniego szablonu zostaniesz na nią przeteleportowany. W tym momencie następuje początek twojej rozgrywki.


Na jaką wersje jest serwer?

Na serwer możesz wejść na każdej wersji od 1.8.8 aż do 1.15.2.


Czy mogę wejść nie posiadając konta premium?

Tak, na serwer możesz wejść używając lunchera non-premium.


Czym są Dungeony?

Dungeony to miejsca, w których poprzez walkę z Potworami możesz zdobyć unikalne przedmioty. Część z nich możesz wykorzystać do rozwoju swojej wyspy, a część sprzedać w sklepach na spawnie.

Na serwerze znajdziecie 3 różne dungeony. Pierwszym z nich, a zarazem najłatwiejszym jest Las.


W tej lokalizacji znajdziecie takie grupy przeciwników jak:

 • Wataha wilków
 • Grupa dzików
 • Grupa Bandytów
 • Boss Król Bandytów


W dungeonach można także wydobywać surowce. W pierwszej lokacji takim surowcem jest Redstone. Możecie go wydobyć niszcząc rudę czerwonego proszku żelaznym lub diamentowym kilofem.

Kolejnym lochem jest Piekło. Mimo nazwy, nie jest to ten sam świat znany wam z Minecrafta. Znajdziecie tam wielu demonicznych przeciwników, ale też brodawki, piasek dusz czy czaszki witherowowego szkieleta służące do wskrzeszenia Withera.

Ostatnim i najtrudniejszym dunegonem jest End. Tutaj również znajdziecie wielu przeciwników, jednak z jeszcze lepszym dropem. Głównym przeciwnikiem/bossem w tym świecie jest Smok, który co 2 godziny pojawia się na końcu mapy i można z niego zdobyć unikalny przedmiot Jajko Smoka.

 • Jajko smoka unikalny przedmiot, postawiony na wyspie zwiększa prędkość rośnięcia wszystkich farm o 5%. Na wyspie nie ma limitu postawionych jajek, jednak maksymalne przyspieszenie rośnięcia farm aktualnie wynosi +100%.


Jak działają spawnery?

Spawner możesz zakupić u NPC na spawnie o nazwie Itemy Specjalne lub od innego gracza. Każdy spawner ma przypisany do siebie typ moba, który będzie respić. Po postawieniu spawneru na wyspie pojawi się nad nim hologram z informacją, jaki to typ moba, ile spawnerów jest "zestakowanych", lub poziom ulepszenia. Zestakowanych? Tak! Na postawiony spawner możesz kliknąć i otworzyć jego menu. Znajdziesz tam taką opcję, jak wkładanie/wyciąganie spawnerów do jednego bloku, co nazywamy "stakowaniem spawnerów". Tak zestakowane spawnery (przykładowo 50 spawnerów), działa równie wydajnie, co 50 oddzielnie postawionych spawnerów, a generuje mniejsze obciążenie dla twojej gry.


Ulepszenia spawnerów

Każdy typ spawnera posiada 5 rodzajów ulepszeń. Pierwsze z nich zwiększają drop z mobów x2 i x4, kolejne dodają do nich drop, takich rzeczy jak żelazo, złoto czy diamenty. Ulepszenie możesz dostosowywać do aktualnej sytuacji, więc w każdym momencie możesz wykupić jedno z 5 ulepszeń, ale wtedy stracisz poprzednie. Ważną kwestią, o której musisz pamiętać to wykupywanie ulepszeń dla zestakowanych spawnerów. W takiej sytuacji cena mnoży się przez ilość znajdujących się spawnerów w stacku.


Wyspy

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojej wyspy lub nie jesteś dodany do wyspy znajomego, możesz założyć własną wyspę komendą /wyspa. Zaraz po wygenerowaniu świata zostaniesz przeteleportowany do swojego małego świata, gdzie możesz rozpocząć rozgrywkę!


Menu wyspy

Aby otworzyć menu wyspy, musisz wpisać komendę /wyspa lub jej skrót /w. Znajdziesz tam wszystkie rzeczy związane z wyspami oraz:

 • Teleport do domu wyspy
 • Teleport na spawn
 • Menu warpów graczy
 • Statystyki i topki wyspy
 • Statystyki i topki graczy
 • Kalendarz eventów
 • Ustawienia członków i ról na wyspie
 • Odwiedzanie wyspy
 • Ulepszenia wyspy
 • Włączanie/Wyłączanie widocznego borderu
 • Ustawienia czatu


Menu warpów i warpy

Każda wyspa może zakupić 1 warp w Ulepszeniach wyspy (Rangi premium mają dodatkowe 5 warpów), dzięki którym inni gracze będą mogli przenosić się w określone przez właściciela wyspy miejsce. Komendy odpowiadające za ustawienia warpów i ich konfiguracji znajdziecie pod /pwarp pomoc. Warpy wysp są wyświetlane w menu pod komenda /pwarp, gdzie znajdziecie listę wszystkich warpów stworzonych przez graczy.


Odwiedzanie wyspy

Możesz zarządzać uprawnieniami osób odwiedzających twoją wyspę za pomocą warpów lub włączyć/wyłączyć całkowicie dostęp do wyspy.


Ustawienia członków i ról na wyspie

Tutaj możesz zarządzać uprawnieniami osób, które grają razem z tobą na wyspie. Uprawnień jest wiele, polecamy sprawdzić wszystko na serwerze, ponieważ odpowiednie ustawienie uchroni was przed potencjalnymi oszustwami.


Ulepszenia wyspy

Znajdziemy tutaj 5 różnych ulepszeń wyspy:

 • Zwiększenie ilości postawionych spawnerów na wyspie
 • Zwiększenie ilości postawionych hoperów na wyspie
 • Zwiększenie szybkości przesyłania itemów przez hopery
 • Dodatkowy warp
 • Zwiększenie limitu członków na wyspie


Statystyki i topki wyspy

Aby zwiększyć rywalizację pomiędzy graczami rozbudowaliśmy zbieranie statystyk do granic możliwości! Teraz w menu możesz sprawdzić, ile mobów zostało zabitych na twojej wyspie, wykopane surowce, a także liczbę wyprodukowanych przez wyspę roślin. Do każdej takiej statystyki dołączona jest twoja pozycja w rankingu oraz dokładniejsze rankingi, które pokazują kogo wyspa wyprodukowała na przykład najwięcej Kaktusów!


Zapraszamy do polubienia naszego fanpage i odwiedzenia serwera discord po więcej informacji!

https://www.facebook.com/Doscraft

https://discord.gg/rswfVu4